wypożyczalnia samochodów Gdańsk - AutoLiga

Wynajem samochodu zimą – o czym warto pamiętać?


Jazda samochodem w warunkach zimowych nie należy do łatwych. Śliska warstwa śniegu i gołoledź zmniejszają przyczepność pojazdu, a grube zaspy powodują, że koła samochodu zakopują się. Wielu kierowców nie wyobraża sobie, by w tak kłopotliwym dla nich czasie przesiadać się do cudzych aut. Nasze pojazdy znamy przecież najlepiej i to w nich czujemy się najpewniej, zwłaszcza zimą. Życie jednak pisze różne scenariusze. Być może wraz z rodziną wybieramy się w dłuższą podróż na święta lub ferie, a samochód nagle uległ poważnej awarii? W takich sytuacjach wynajem auta może okazać się jedynym sensownym rozwiązaniem. Decydując się na wizytę w wypożyczalni, warto jednak pamiętać o kilku kwestiach. Przede wszystkim upewnijmy się, że pojazd, który zamierzamy wynająć jest wyposażony w opony zimowe lub przynajmniej uniwersalne na cały rok. To bardzo ważne, szczególnie w przypadku obcych samochodów, do których nie jesteśmy przyzwyczajeni. Co prawda, zmiana ogumienia letniego na zimowe nie jest w Polsce obowiązkowa, jednak, jeśli mamy użytkować wypożyczony pojazd, naprawdę warto się w nie zaopatrzyć. „Zimówki” z dobrej jakości bieżnikiem znacznie skrócą czas hamowania w sytuacji kryzysowej i zaoszczędzą nam stresu za kółkiem.

Wynajem samochodu w każdym miejscu i o każdej porze

Zanim zdecydujemy się na którykolwiek z dostępnych modeli, upewnijmy się przedtem, że firma, z której usług zamierzamy skorzystać jest w stanie pójść klientowi na rękę w kwestii dostarczenia auta. Ogromnym udogodnieniem dla nas jest, gdy kierowca wypożyczalni podjeżdża bezpośrednio pod dom lub w każde inne wybrane przez nas miejsce w obrębie danego miasta. Wielu z nas przylatuje na święta do Polski z zagranicy, gdzie mieszkamy na co dzień, a miejscem przesiadki z samolotu do pociągu czy autobusu są największe metropolie, takie jak chociażby Warszawa czy Gdańsk. W takiej sytuacji dogodnym miejscem na wynajem samochodów jest na przykład lotnisko. Wybrany pojazd z lokalnej wypożyczalni zostanie nam dostarczony tanio i szybko, a dzięki niemu bezpiecznie udamy się do rodziny. Przed dokonaniem rezerwacji samochodu warto wypytać pracownika o szczegóły dotyczące spotkania i odbioru pojazdu.

Bezpieczne auta na zimę z wypożyczalni

Pamiętajmy, że oprócz zimowych opon, istotny jest również pomyślny przebieg badania technicznego pojazdu. O ten szczegół również warto dopytać pracownika. Na spotkaniu z przedstawicielem firmy upewnijmy się, że umowa jest zgodna z ustalonymi wcześniej warunkami, a samochód spełnia oczekiwania, o których nas zapewniano. Ustalmy również, kiedy i w którym miejscu zamierzamy auto odstawić. Być może najwygodniej byłoby wybrać tę samą lokalizację, w której pojazd wcześniej przejęliśmy? Pracownik wypożyczalni samochodów spotka się z nami chociażby na lotnisku i w każdym innym charakterystycznym punkcie miasta. Nawet nowsze modele uznanych marek opłacimy najtaniej w lokalnych firmach działających na wybranym obszarze i to bez względu na to, czy zdecydujemy się zostawić pojazd bezpośrednio w siedzibie właściciela czy też gdzie indziej. Jak widzimy, firmy zajmujące się wypożyczaniem samochodówstarają się iść klientowi na rękę w zakresie miejsca spotkania, odbioru i zwrotu pojazdu. Jeśli jednak po raz pierwszy korzystamy z usług tej konkretnej, sprawdźmy, czy na pewno właściwie przygotowała samochód do wymagającej zimowej jazdy.

Adres:

Jana Kochanowskiego 43

Gdańsk

80-402